Штори на кухню

Кухня - це одна з найголовніших зон, де мешканці житла проводять багато часу. Важливим елементом декору є штори. Красиві і зручні завіси на кухонних вікнах здатні додати затишку приміщенню. Існує величезна різноманітність матеріалів, конструкцій, кольорів і форм. Як визначитися з тим, яка саме модель підійде для кухні? Для того щоб правильно підібрати штори, потрібно дотримати деякі нюанси.

Ключові вимоги
При виборі штор варто враховувати їх практичність. На кухні готують їжу, тому високий ризик забруднення поверхонь. Довжина, обсяг і складність конструкції штор повинні підбиратися з урахуванням цього фактора.
Безпека грає не меншу роль в питанні облаштування кухні. Тому рекомендується віддавати перевагу тканинам, які пройшли спеціальну обробку від загоряння. Такі матеріали дозволять мінімізувати ризики.
Функціональність - ще одна важлива вимога. Це відноситься до доступності підвіконня, легкості завіс в експлуатації, а також забезпечення оптимальної кількості сонячного світла в приміщенні. Загалом, штори для кухні повинні бути зручними у використанні.
І останній важливий пункт - декоративна складова. Завіси повинні естетично доповнювати простір. Саме штори допоможуть додати приміщенню краси і затишку.

Критерії вибору
Є кілька важливих критеріїв, якими потрібно керуватися для того, щоб вибрати відповідну модель штор.
По-перше, необхідно враховувати загальну площу кухні, розміри вікон і висоту стелі. Невелике приміщення пишні завіси візуально зменшать. А ось правильно підібрана тканина з вертикальним малюнком додасть висоти і простору.
По-друге, слід звернути увагу на кількість сонячного світла. Від відсотка освітленості приміщення залежить щільність використовуваних тканин. Наприклад, якщо вікна виходять на північну сторону, то варто вибирати більш прозорі, легкі матеріали.
По-третє, важливо пам'ятати про розташування кухонної техніки. Якщо штори постійно зачіпати дверцятами холодильника або гострими ніжками стільців, це погано позначиться на їхньому фінансовому стані. Тому завіси повинні мати оптимальну довжину.
По-четверте, потрібно гармонійно вписати штори на кухні в загальний інтер'єр приміщення. Від заданого стилю залежить дуже багато чого. Наприклад, якщо дизайн кухні ультрасучасний і ергономічний, то класичні гардини з ламбрекенами будуть виглядати недоречно.

Поради
По можливості при виборі штор слід звернутися до дизайнера. Він допоможе вирішити питання декору і зручності.
Не потрібно відмовлятися від консультації в магазині. Добросовісний продавець допоможе підібрати підходящий варіант, виходячи з потреб. Можна перед походом за покупкою зробити фото кухні, щоб полегшити завдання консультанта.

Варто докладніше вивчити види матеріалів і способи їх обробки. Адже пиловідштовхуючі склади, які можна нанести на тканину, здатні продовжити термін служби штор.
Не завадить ознайомитися з останніми тенденціями в дизайні і сучасних трендах. Можливо, вдасться виловити цікаві деталі, вдало вписуються в дизайн кухні.
Ну і звичайно, треба вибирати зі смаком, з задоволенням і з любов'ю!